Strefa RolePlay

Drodzy gracze,
 
pragniemy zakomunikować, iż utworzyliśmy nowy serwer Discord dla fanów trybu Roleplay (Strefa Roleplay G2O). Jest to miejsce, w którym właściciele serwerów mogą ubiegać się o własny kąt, umożliwiający promocję projektu szerszemu gronu graczy, czy informowanie ich o nowościach w projekcie. Znajdzie się tu także miejsce dla osób poszukujących specjalistów w konkretnej dziedzinie w ramach zlecenia, czy przyjęcia do zespołu. Będzie to także miejsce do wymiany spostrzeżeń na temat poszczególnych serwerów i luźnych rozmów między graczami Roleplay.
Ale co to właściwie ten Roleplay?
 
Zapewne wiele razy widziałeś cosplayowe pokazy osób, które wcielały się w znane postacie ze świata gier czy filmów. To tylko jedna z pochodnych Roleplayu. Historyczne rekonstrukcje, grupy airsoftowe czy mniej popularny Live Action Role-Playing - wszystkie z nich mają cechę wspólną, albowiem każda z nich opiera się na odgrywaniu roli.
Najprościej Roleplay porównać do teatru. Gracz wciela się w rolę scenarzysty i aktora w całym przedsięwzięciu. Jego zadaniem jest kreacja postaci, która będzie integralną częścią uniwersum, a następnie prowadzenie jej fabularnego wątku, w którym uczestniczą postacie zaprojektowane przez żywych graczy.
 
Od początku istnienia Gothic Multiplayer (obecnie Gothic 2 Online) istniała spora szansa, że natrafimy na serwer w trybie Roleplay. Od zawsze pragnieniem tej społeczności było zagranie z kumplami chociażby grupy najemników atakujących miasto, czy handlarzy pomnażających swój dobytek. Było wiele prób stworzenia tego typu serwera, gorszych i lepszych. Dziś mamy wiele narzędzi, aby samemu spróbować swoich sił. Na naszej stronie internetowej znajduje się gotowy zestaw (Open Roleplay), który pozwoli samemu uruchomić pierwszy serwer. Przykładem serwera, który powstał przy wsparciu Zespołu Gothic 2 Online jest serwer „Odrodzenie Khorinis”. Serwer, który de facto pokazał, że zawzięcie w pracy i pomysł na wspólną grę są najważniejsze. Fabuła serwera skupia się na wydarzeniach zaraz po wyruszeniu Bezimiennego na wyspę Irdorath - przedstawiono nam wyspę Khorinis, która padła ofiarą Orków. Więcej odnośnie fabuły i serwera znajdziecie na Discordzie Odrodzenia na który zapraszamy już dziś. Ponadto, zachęcamy do podjęcia próby stworzenia czegoś własnego, a tym samym przyczynienia się do rozwoju platformy i społeczności wokół niej zgormadzonej.
 
Gothic 2 Online Team
 
https://discord.gg/27qrQHBGj7 - Strefa
https://discord.gg/bMyQPerucW - Odrodzenie
2021-03-19 07:22:44